Przejdź do treści

Wizualizacja

  • przez

Wizualizacja projektu pomnika Przejście, który będzie pierwszym na świecie miejscem zbiorowego upamiętniania tych, którzy stracili życie w wypadkach drogowych.
Zachęcamy do włączenia się w realizację tego wspólnego dzieła w każdym wymiarze.
Polecamy krótki film na temat nowo powstającego pomnika.


Celem budowy tego pomnika nie jest postawienie jeszcze jednego monumentu dla monumentu. Pomnik ten będzie formą pierwszej fazy terapii. Swoją formą, zaprasza ludzi, którym życie na drodze się „zawaliło”, do przejścia drogą prowadzącą przez niego, aby doświadczyć mimo postawionego na tej drodze krzyża, który przypomina o traumatycznym zdarzeniu, spotkania ze światłem, doświadczyć oczyszczenia z bólu, spowodowanego tragicznym zdarzeniem na drodze i wyjść ku nowej rzeczywistości, która będzie możliwa po odbyciu terapii – leczenia zranionej duszy i serca.

Będzie to także pierwsze w Polsce i na świecie, miejsce zbiorowego upamiętnienia ofiar wypadków drogowych oraz spotkania np. z okazji Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych, tych którzy z tego powodu cierpią oraz tych którzy solidarnie łączą się w bólu i wspierają poszkodowanych na miarę swoich możliwości i specjalizacji. 

Konto bankowe 
ING Bank Śląski SA
33-100 Tarnów 
ul. Słowackiego 33-37
80 1050 1562 1000 0090 7077 8056

Skip to content