Przejdź do treści

Upamiętnienie na krzyżu

  • przez

Aktualne sposoby upamiętnienia ofiar wypadków oraz podejmowane działania przy pomniku Przejście:

1. Sporządzenie karty pamięci formatu A-4 z zdjęciem osoby upamiętnianej, krótkim życiorysem i okolicznościami śmierci. Karta zostanie włączona do księgi pamięci znajdującej się na ołtarzu w Sanktuarium bł. Karoliny przy której codziennie zapalane jest światło.

2. Wygrawerowanie na krzyżyku (5cmx5cm) napisu z imieniem i nazwiskiem osoby, miejscem i datą tragicznej śmierci oraz ilością lat. Krzyżyk zostanie umieszczony na ścianach Pomnika. Koszt wykonania pokrywa stowarzyszenie. Rodzina składa dobrowolną ofiarę.

3. Osoby które postawiły krzyż na miejscu wypadku mogą jeżeli uznają to za słuszne przywieść krzyż do Zabawy. Zostanie on umieszczony przy fundamentach Pomnika.

4. Każdego 10 dnia miesiąca w Sanktuarium odprawiana jest Msza św. za ofiary wypadków podczas której poświęcane będą krzyże pamięci i składane karty pamięci. Jest także czas spotkania i integracji dla rodzin ofiar wypadków.

5. Każdego 18 dnia miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy na szlaku męczeństwa bł. Karoliny za tych co zginęli oraz w intencji ich rodzin. Zachęcamy także w tym dniu od godziny 15 do zapalenia światła na zewnątrz swojego domu jako znak pamięci i solidarności z ofiarami wypadków i przemocy.

 

Szczegółowe informacje udziela biuro Stowarzyszenia przejścia od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15.

Adres i kontakt: Przejście – Stowarzyszenie Ofiar Wypadków Drogowych

i Katastrof Komunikacyjnych

Zabawa 2, 33-133 Wał Ruda Tel. 146781448 e-mail: biuro@przejscie.com 

Skip to content