Przejdź do treści

Rusza Centrum Leczenia Traumy po wypadkach drogowych!

  • przez

W piątek 11 sierpnia o godz. 12.00 w Zabawie k/Tarnowa pod pomnikiem ofiar wypadków drogowych „Przejście” odbył się briefing prasowy z udziałem Wiceministra Zdrowia, p. Macieja Miłkowskiego, poseł na Sejm RP p. Józefy Szczurek Żelazko, ks. Zbigniewa Szostaka prezesa stowarzyszenia Przejście oraz przedstawicieli rodzin ofiar wypadków drogowych.

Briefing poświęcony był uruchomieniu od sierpnia bezpłatnej pomocy psychologicznej dla ofiar wypadków drogowych z całej Polski. Pomoc taka dotyczyć będzie zarówno pomocy konsultacyjnej, krótkoterminowej jak i długoterminowej, zależnie od diagnozy.

O Centrum Leczenia Traumy w Zabawie:

Stowarzyszenie „Przejście” od wielu lat organizuje cykliczne warsztaty terapeutyczne skierowane do ofiar wypadków i ich rodzin. To właśnie w Zabawie, w ciągu całego roku, spotykają się ofiary oraz rodziny ofiar śmiertelnych przy jedynym w Polsce pomniku „Przejście” poświęconemu ofiarom wypadków. Zabawa to miejsce symboliczne także dlatego, że co roku Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych jest obchodzony właśnie tutaj. W ramach ogólnopolskich oraz światowych obchodów, co roku w Zabawie odbywają się uroczystości kościelne, zaświecenie symbolicznego światła pod pomnikiem ofiar wypadków, posadzenie drzewa pamięci, spotkania z rodzinami ofiar, warsztaty terapeutyczne, programy edukacyjne, seminaria naukowe, konferencje.

Dzisiaj stowarzyszenie, po podpisaniu umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, oferować będzie także profesjonalną i bezpłatną pomoc konsultacyjną, krótkoterminową i długoterminową dla osób, które doświadczyły traumy. Oferta skierowana jest zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Zgłoszenie do ośrodka nie wymaga posiadania skierowania.

Świadczenia w ramach Centrum Leczenia Traumy realizowane są na podstawie umowy z NARODOWYM FUNDUSZEM ZDROWIA w zakresie Świadczenia opieki zdrowotnej – program oddziaływań terapeutycznych dla osób z doświadczeniem traumy. Koordynator projektu / Centrum Leczenia Traumy: Katarzyna Dobrzańska-Junco (MWRBRD).

Kontakt:

Zapisy odbywać się będą telefonicznie lub mailowo na kontakt podany poniżej:

Tel. 505717815

Email: stowarzyszenie@przejscie.com

Skip to content