Przejdź do treści

„Przejdźmy razem” – grupa wsparcia dla osieroconych rodziców.

  • przez

 W trzecią niedzielą miesiąca 17 lutego 2019 roku o godz. 15:00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia prowadzoną przez grupę rodziców i bliskich, którzy stracili swoje dzieci  z powodu nagłej śmierci bliskiej osoby w wyniku wypadku, przemocy lub nagłej choroby

Fragment rozważań przygotowanych na godzinę miłosierdzia oraz informacja o grupie wsparcia…

Panie Jezu w Najświętszym Sakramencie stoimy przed Tobą , my rodzice osieroceni z ufnością , miłością i wiarą , że znów wlejesz nam ogrom miłości i wiary w serca , że ukoisz tęsknotę , ból i strach przed kolejnym dniem naszego życia . Znów chcemy Tobie się wyżalić i wypłakać w Twoich  ramionach. Chcemy też podziękować za Twoją miłość i wsparcie , którego nam udzielasz mimo naszych słabości jakimi często są : złość , utrata wiary, pogrążanie się w nałogach, szukaniem pomocy u innych bożków, oraz utrata chęci do życia i walki o większą pokorę , wiarę , nadzieję i miłość.

 

Za nami trudny okres jakim były święta  Bożego Narodzenia .Czas w którym powinniśmy się radować bo przecież rodzisz się dla nas. Wielu z nas płakało, cierpiało i nie umiało cieszyć się Twoim narodzeniem . Puste miejsce przy stole zadawało ból i przyćmiło  radość Twojego Narodzenia. Wiemy że Byłeś z nami i wspierałeś nas. Nie byłeś zły na nas . Byłeś tylko smutny że tak bardzo cierpimy i nie umiemy się cieszyć, a przecież byłeś i jesteś z nami każdego dnia .

Pełni nadziei zaczęliśmy nowy rok i ufamy , iż będzie on lepszy od poprzednich , ale nie materialnie , ale duchowo dla każdego z nas. Że odnajdziemy sens życia, nauczymy się z pokorą przyjmować to co nam zsyłasz i znajdować w tym wszystkim Twoją nieskończoną miłość.  Że będziemy walczyć i nie ustamy w modlitwie i miłości do Ciebie nasz Jezu .

 

Proszę wspieraj nas rodziców , bliskich i przyjaciół w tych ciężkich chwilach . Pomnażaj wiarę , nadzieję i miłość. Pomnażaj ufność i pokorę w nas , abyśmy nie zboczyli z drogi pójścia za Tobą , bowiem tyle pokus , zniechęceń, upadków czeka na nas .

Wiele z nas Jezu  prosi Cię o wszystko i często zapomina podziękować za Twoją obecność i nie zauważa tego że jesteś  tuż obok. Więc z całego serca przepraszamy Cię i dziękujemy że Jesteś . Wybacz nam naszą ułomność . Chwała Tobie Nasz Jezu Miłosierny .

 

Drodzy osieroceni Rodzice oraz wszyscy, którzy przeżywacie stratę z powodu nagłej śmierci bliskiej osoby w wyniku wypadku, przemocy lub nagłej choroby. Informujemy, iż powstała skrzynka internetowa, na którą można przesyłać intencje modlitewne w związku ze stratą bliskiej osoby. 

Intencje wysyłane do naszej skrzynki będą wyczytywane – „omodlane” podczas Koronki do Bożego Miłosierdzia w Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Zabawie, w każdą III niedzielę miesiąca o godzinie 15:00 przez rodziców i bliskich, którzy utracili swoje dzieci. W tym dniu po Mszy Świętej odprawianej o godzinie 16.00 odbywać się będą spotkania tworzącej się grupy wsparcia osieroconych rodziców pod nazwą ” Przejdźmy razem”.

Nowo powstała skrzynka znajduje się pod adresem  razem@przejscie.com.

Zapraszamy już w najbliższą niedzielę 17.02.2019 o godzinie 15.00 do wspólnej modlitwy oraz do uczestnictwa w spotkaniach we wspólnocie.

Wszystkich, którzy nie mogą przyjechać, zachęcamy do włączenia kamer internetowych na stronie sanktuarium i wspólnej modlitwy.

 

 

 

 

Skip to content