Światło
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Banery
Reklama
Reklama
Reklama
Wizyty
mod_vvisit_counterDziś227
mod_vvisit_counterWszystkie759032

Online 8
Your IP: 54.80.93.19
,
Today: Sie 19, 2018

Każdego 18 dnia miesiąca na pamiątkę męczeńskiej śmierci Bł. Karoliny Kózkówny odprawiana jest, o godz. 15.00 droga krzyżowa szlakiem jej męczeństwa. Wieczorem zapalamy światło jako znak naszej pamięci i szacunku oraz obecności z tymi którzy żyją.

Po poświęceniu kaplicy Męczenników XX i XXI wieku oraz Ofiar Przemocy zrodziła się idea, aby w ten dzień jednoczyć się w jedną wspólnotę, która pragnie dać świadectwo, że pamięta o dramacie młodych ludzi oraz o cierpieniu ich rodzin i przyjaciół a także wypowiada swój protest przeciw przemocy - ciemności, która brutalnie atakuje i rozprzestrzenia się na nasze życie.

Wszystkich, którzy pragną w ten sposób oddać cześć Męczennikom i Ofiarom Przemocy oraz modlić się o wartości, które decydują o godności ludzkiego życia prosimy każdego 18 dnia miesiąca od godz. 15.00 do 21.00 o zapalenie światła (najlepiej znicza) i postawienie go w oknie lub na balkonie swojego domu.Światło to będzie wskazywało, że ciągle pragniemy jasności i ciepła, które przezwycięża nienawiść, zło i śmierć oraz nadziei, która prowadzi na spotkanie z tymi, których nieustannie kochamy.