Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Banery
Reklama
Reklama
Reklama

 Rok 2015 był na polskich drogach najbezpieczniejszy w ostatnim 30-eciu. Na polskich drogach odnotowano blisko 33 tys.  wypadków drogowych, w skutek czego zginęło 2.939 osób, a prawie 40 tys. osób było rannych.W samej diecezji tarnowskiej było 1.450 wypadków drogowych, w których zginęło  prawie 100 osób. Najwięcej wypadków występuje w okresie od czerwca do września, a najczęstszą przyczyna wypadków jest niedostosowanie prędkości do warunków jazdy, pijany kierowca, kolizje boczne spowodowane wymuszeniem pierwszeństwa, bądź najechanie na pieszego, który nieostrożne wszedł na jezdnię przed jadący pojazd.

W tym szczególnym Roku Jubileuszowym zwracamy się z apelem do każdego kierowcy: BĄDŹMY MIŁOSIERNI NA DROGACH! Niech znikną z naszych dróg wszelkie przejawy agresji, lekkomyślność i lekceważenie zasad bezpieczeństwa. Okazujmy cierpliwość wobec innych, opanujmy pokusę nadmiernej prędkości, przebaczajmy przewinienia innych użytkowników dróg! Prośmy o Bożą pomoc i wstawiennictwo św. Krzysztofa, aby nasze drogi były bezpieczne i poruszający się po nich kierowali się miłością do wszystkich kierowców, pieszych i rowerzystów. Jednocześnie zapraszamy na XV-tą Ogólnopolską Pielgrzymkę Kierowców na Jasną Górę, która odbędzie się 14 maja br. o godz. 11:00. Zaś rodziny, które przeżywają traumę po wypadku bliskiej osoby zapraszamy do Centrum Pomocy znajdującego się przy pomniku „Przejście” w Zabawie. Niech Bóg nas prowadzi do celu podróży!

 

                                                                                   Ks. mgr Damian Migacz

 

                                                                          Diecezjalny Duszpasterz Kierowców

 

Wezwania do modlitwy wiernych 

 

- Za Ojca Świętego Franciszka, aby jego prośba o miłosierdzie względem 

 

bliźnich dotarła do każdego, także do kierowców. Ciebie prosimy… 

 

- Za tych, którzy przeżyli ciężkie wypadki, aby z ufnością wchodzili w 

 

nowe życie. Ciebie prosimy…

 

- Za tych, którzy wraz z MIVA Polska niosą pomoc polskim misjonarzom 

 

w zakupie środków transportu, szczególnie ambulansów - ratując życie innym 

 

oraz niepełnosprawnym. Ciebie prosimy… 

 

- Za wszystkich zabitych na naszych drogach, aby radowali się chwałą 

 

nieba. Ciebie prosimy…

 

- Za wszystkich kierowców, aby rozsądnie, bezpiecznie i trzeźwo 

 

korzystali ze swoich pojazdów i szanowali prawa innych ludzi. Ciebie 

 

prosimy…